Homepic

شهید سید عابدین نوایی

فرزند: احمد

تاریخ و محل تولد: 1346 ، سبزوار،دهکده کروژد

تحصیلات: دیپلم

تاریخ ومحل شهادت: 1366/1/1

پیام شهید

ای جوانان در جبهه های حق علیه باطل مقاومت کنید تا پروردگار مارا در جنگ پیروز کند و بتوانیم اسلام ناب محمدی را برقرار سازیم و پرچم پر افتخار اسلام را در تمام جهان برافراشته کنیم.

زندگینامه شهید

سید عابدین درسال 1346 در دهکده کروژد شهرستان سبزوار پا به عرصه گیتی نهاد و در دامان مادری با ایمان پرورش یافت. شهید از همان کودکی علاقه ی زیادی به خدای یکتا داشت و به فراگیری فرایض دینی از جمله نماز و روزه و اصول دینی پرداخت. 

سید عابدین به دلیل صفت هایی مانند راستگویی و پرهیز کردن از دروغ بسیار مورد علاقه ی خویشاوندان و مردم اهالی قرار گرفته بود.او در سن 6 سالگی تحصیلات دوره ابتدایی را در دبستان همان دهکده شروع نمود و در مدت 5 سال به رتبه شاگرد اولی تمام مقاطع تحصیلی خود نائل شد ، وی نیز مدرک راهنمایی خود را اخذ نمود. با توجه به اینکه پدر و مادرش فرزند خود را شایسته ادامه تحصیل میدانستند جهت تحصیلات دوره متوسطه او را به سبزوار بردند ، وی در دوره متوسطه معدل خوبی به دست آورد.

سید عابدین در سال 1360 تصمیم گرفت جهت دفاع از کشور و اسلام به جبهه برود ولی به علت کم بودن سنش اورا نپذیرفتند ، ولی از آنجائیکه با خدای خود پیمان بسته بود با هزار کوشش و التماس پس از مدتی او را اعزام نمودند. سید عابدین حتی از خوشحالی و شوق اعزام شدن به جبهه از پدر و مادر خویش خداحافظی نکرد و روانه جبهه گردید. شهید در اکثر عملیات های خیبر، والفجر8 ، فتح المبین، جزیره مجنون و… شرکت داشته. وی در سال 1365 در دانشگاه قبول شد ولی جنگ را به دانشگاه ترجیح داد و سرانجام در سال 1366 به آرزوی خود شهادت دست یافت.

وصیت نامه شهید

خداوندا شهادت را قسمت من و بندگان با تقوایت کن. خواهران و برادرانم فکر و ذهن خود را همیشه به یاد خدا معطوف کنید و تا میتوانید تاریخ اسلام را مطالعه کنید و از آن پند بگیرید. پدر و مادر عزیزم پروردگار عالم امانتی را برای مدتی به شما عطا فرموده که هر وقت صلاح بداند ، امانتش را از شما خواهد گرفت.بر شهادت من گریه نکنید ، اگر گریه می کنید بر مظلومیت امامم حسین گریه کنید.

Narcissus

یاهو

دیدگاهتان را بنویسید